Nugatowo pomarańczowy placek BaBki

Ciasto inspirowane przepisem na czekoladowo-limonkowe ciasto bez mąki (https://pozeraczka.wordpress.com/2011/07/31/cekoladowo-limonkowe-ciasto-bez-maki-wysmienite/) okazało się być strzałem w 10! Jest idealnie orzechowe i aromatyczne! Palce lizać!

Potrzebujesz:

2 duże pomarańcze

1,5 tabliczki czekolady mlecznej z orzechami (moja była z laskowymi w kawałeczkach)

6 czubatych łyżek mąki orzechowej (zmielonych orzechów)

6 jaj

0,5 szklanki cukru

0,5 kostki masła

Czekoladę rozpuszczamy z masłem w kąpieli wodnej. Jajka ubijamy z cukrem do momentu aż cukru nie będzie czuć w masie. Dodajemy mąkę orzechową- mieszamy. Dodajemy ostudzone masło z czekoladą- miksujemy.

Z pomarańczy ocieramy skórkę i wyciskamy sok- resztę pożeramy XD. Skórkę razem z sokiem dodajemy do masy– miksujemy. Całość przelewamy do dużej tortownicy i pieczemy 40 min w 180 stopniach.

UWAGA! Zanim mi się nagrzał piekarnik orzechy w  cieście (te z czekolady) opadły na dno miski, co zauważyłam dopiero przelewając masę do formy i w niej musiałam mieszać ciasto jeszcze raz. Proponuję zanim wlejecie ciasto do blaszki zamieszać je od spodu 😉

Ta wersja ciasta bez mąki będzie chyba moją ulubioną!

Dodam tylko, że było to podziękowanie dla dziewczyn z pracy za śliczną urodzinową bransoletkę! Dziękuję Wam moje kochane!!!!

8 Comments

Dodaj komentarz