Naleśnikowy tort z serkiem waniliowym

W tesco postawili wielki fotel (chyba mikołaja) atrapę domku z piernika i koszmarne plastikowe skrzaty. Przez okres świąt w wyznaczonych godzinach dyżur tam pełnił Św. Mikołaj. Tuż przed Bożym Narodzeniem znikł. Poleciał rozdawać prezenty? Może…. Tuż po jego odejściu na fotelu pojawiła się kartka „ekspozycja- prosimy nie siadać”. Smutne że Mikołaj nie udostępnia swojego fotela dzieciom, fotel to fotel co mogłoby się na nim stać. A nawet jeśliby się coś stało to przecież może użyć magicznej siły i naprawić. Tak? A może to nie był prawdziwy Mikołaj?

NALESNIK-2989

Potrzebujesz:

Do podstawowego przepisu na naleśniki dodaj 1 łyżkę cukru waniliowego oraz ziarna z połowy laski wanilii. Usmaż je i odstaw do całkowitego ostygnięcia.

Do sera dolej około 5 łyżek kremówki, 1 łyżkę cukru waniliowego i resztę ziaren z laski wanilii. Potraktuj całość blenderem. Jeśli uważasz że serek powinien być słodszy dodaj cukru.

Resztę kremówki ubij z 1 łyżką cukru na bitą śmietanę.

Na naleśnik nałóż 1/3 serka i rozsmaruj, na to nałóż 1/3 bitej śmietany. Rozsmarowując warstwy zostawiaj ok. 2 cm suchego naleśnika przy brzegu. Powtórz tę czynność 2 razy.

Trzywarstwowy torcik wstaw do lodówki na około godzinę.

Dodaj komentarz